تولیدی لباس مجلسی

لباس مجلسی طیطه

 

با رعایت نکات زیر ظاهری زیبا و بی عیب و نقص خواهید داشت؛

١. هیچ گاه با یک پیراهن آستین کوتاه، کراوات نزنید. پوشیدن آن به همراه لباس فرم بلامانع است اما با پوشیدن آن نمی توانید یک تصویر ذهنی حرفه ای و درخور ستایشش از خود به جا گذارید.

٢. کفش ها مهم ترین و گرانقدرترین آیتم موجود در کمد لباس آقایان به شمار می روند. کفش هایتان می بایست تمیز، براق، مرتب و مناسب برای موقعیت پیش رویتان باشد. با کت و شلوار کفش مجلسی بپوشید. یک کفش را برای چندینن روز متوالی نپوشید. در مواقعی که کفش هایتان را به پا نمی کنید، داخل آن را پر کنید تا از شکل و قواره نیفتند.

٣. شلوارهایتان باید به حد کافی بلند باشد تا روی جوراب هایتان را بپوشانند. جوراب ها باید ساق پایتان را از نظرها پنهان کنند، حتی زمانی که پاهایتان را روی هم انداخته اید. شلوارهای پیلی دار و دکمه سردست ها کاربردی و قدیمیی هستند. شلوارهای پیلی دار خیلی راحتند و دکمه سردست ها باعث می شوند انتهای آستین هایتان شق و رق بایستند.

۴. پوشیدن همزمان کمربند و بند شلوار شما را انسانی متزلزل جلوه می دهد. پس لطفاً یا کمربند بندید یا از بند شلوار استفاده کنید. اگر بند شلوار را ترجیح می دهید، مدل هایی را بخرید که از داخل با دکمه به شلوارتان متصل می شوند.. می توانید از یک خیاط یا هر کسی که از دوخت و دوز سر در می آورد، بخواهید تا چنین دکمه هایی را درون شلوارتان بدوزد. بندیلک های کلیپسی به درد اشخاصی می خورد که روی پیراهن آستین کوتاهشان کراوات می زنند.

۵. جورابتان باید با شلوارتان ست باشد.

۶. رنگ و جنس کمربند و کفشتان باید یکسان باشند.

٧. کراواتتان باید مماس بر کمربندتان باشد. این یک قانون اجباری ست و جای چک و چانه زدن هم ندارد. اگر کراواتتان زیادی کوتاه باشد، شبیه دهاتی هایی می شوید که برای بار اول به شهر آمده اند.

٨. زیر گره کراوات باید چال بیفتد. استفاده از گیره کراوات منسوخ و دمده شده است.

٩. پوشیدن کت و شلوار و کت اسپرت نماد اعتبار و قدرت شما ست. دکمه پایینی کت های اسپرت تزئینی بوده و قرار نیست آن را ببندید. اما از زمانی که شاه ادوارد هفتم وزن اضافه کرد و چاق شد، این مدل کت ها بیشتر باب شد و مدد جدیدی وارد بازار شد.

کت های اسپرت سینگل (یک طرف دکمه دار) می‌توانند یک، دو و یا سه دکمه داشته باشند. کت های دو و سه دکمه کلاسیک تر بوده و کت هایی با یک یا بیش از سه دکمه شما را فردی مدگرا و به روز جلوه می‌دهند، فقط در نظر داشته باشید که چنین کت هایی بیشتر برای موقعیت های اجتماعی مناسبند تا کاری. اگر کتتان دو دکمه است، فقط دکمه بالایی آن را ببندید. چنانچه کتتان سه دکمه دارد می تواند دکمه میانی کت را به تنهایی یا به همراه دکمه بالایی آن ببندید. در کت های سه دکمه یقه برگردان می‌توانید دکمه فوقانی را باز گذارید. مدگرایان سواحل شرقی فقط دکمه بالایی کت های سه دکمه خود را نی بندند!

طراحی کت های چهار دکمه و بیش از آن به گونه ای ست که باید تمامی دکمه ها را بندید حتی دکمه پایینی آن را. اگر با بستن دکمه انتهایی کت خود، پارچه آن زیاد کشیده نمی‌شود، شما آزادید که آن را باز گذارید یا ببندید.

کت های اسپرت دوبل (دو طرف دکمه) نسبت به مدل های پیشین رسمی تر بوده و ۴ تا ۶ دکمه به همراه یک یا دو جا دکمه ای که غالباً به شکل ۴/٢ ، ۴/١ ، ۶/٢ و ۶/١ نامگذاری می‌شوند. نخستین رقم نمایانگر تعداد دکمه‌های جلویی کت بوده و دومین عدد شمار جادکمه ای های قابل استفاده را مشخص می کند. هیچ الزامی نیست که تمامی دکمه ها را ببندید. معمولاً در کت های ۴/٢ و ۶/٢ دکمه های فوقانی و میانی را می‌بندند اما دوک کنت سنت شکنی کرد و با بستن دکمه های پایینی کتش توانست ظاهری خوش اندام تر و پر جنب و جوش تر برای خود دست و پا کند.

چرا مردها هیچ گاه دکمه پایین کت و جلیقه خود را نمی بندند؟

شاه ادوارد هفتم، برتی، پسر ملکه ویکتوریا (١٩١٠- ١٨۴١، دوران پادشاهی ١٩١٠- ١٩٠١) به اندازه ای چاق شده بود که نمی‌توانست دکمه پایین جلیقه خود را ببندد، یا شاید با توجه به خلقیاتی که تاریخ نویسان از او ثبت کرده‌اند، فراموش می‌کرد که آن را ببندد. در هر صورت این عادت وی مد شد و تا به امروز نیز مردان آن را دنبال نموده و کت ها و جلیقه ها را به گونه ای طراحی کرده‌اند که نیازی به بستن آخرین دکمه نباشد.

شاید هم این عادت نبستن دکمه انتهایی کت از همان دورانی سرچشمه می‌گیرد که نیم تنه های خیلی بلند باب شده بود. شاید هم به این خاطر که مردها این گونه راحت ترند و به هنگام راه رفتن احساس بهتری خواهند داشت.

١٠. کت های اسپرت و مجلسی می بایست کاملاً اندازه بدنتان باشند، به علاوه می بایست یک و نیم سانتی متر از آستین پیراهنتان از کتتان بیرون بزند.

١١. در جیب پیراهنتان خودکار نگذارید. خودکارهایتان را در جیب مخفی داخل کتتان قرار دهید تا پنهان از دید باشند. این موضوع در مورد تلفنتان و اشیاء نظیر آن صدق می‌کند. بهترین راهکار استفاده از یک کیف دستی ست.

ما در جامعه‌ای شلوغ و پیچیده زندگی می‌کنیم، جایی که انسان های متشخص و با ملاحظه متناسب با مکان و موقعیتی که در آن قرار دارند، لباس هایی فاخر و مناسب می‌پوشند. پوشیدن لباس های شایسته و درخور تحسین نشانه ارزش و احترامی ست که برای دوستات و جامعه تان قائل هستید.

لباس هایی که پوشیده اید در خور شأن و شخصیت شماست؟

لباس هایی که پوشیده اید برازنده موقعیت حاضر هست؟

لباس هایتان با یکدیگر همخوانی دارند؟

لباس مجلسی،لباس زنانه طیطه در تهران

می خواهید شخصیت و شرایط خود را در یک جمله بیان کنید؟

بگذارید رنگ ها به جای شما سخن بگویند.
آنچه رنگ ها در مورد شما بر زبان می آورند، همیشه آن چیزی نیست که شما تصور می کنید. رنگ ها می توانند همچون جادوگری، تیپ و ظاهر شما را از این رو به آن رو کنند. اما این تمام ماجرا نیست، آنها می توانند رفتار شما را هم تحت تأثیر قرار دهند. پس بهتر است با تأثیرات فیزیولوژیکی و روانشناختی رنگ ها بیشتر آشنا شوید.

زمانی که شهرداری لندن تصمیم گرفت پل Blackfriars را که از جنس آهن سیاه بود به رنگ سبز در آورد، در کمال تعجب آمار خودکشی در این شهر ٣٠ درصد کاهش یافت.

تا کنون دقت کرده اید که رنگ های زرد، قرمز و نارنجی در رستوران های فست فود به وفور دیده می شود. چرا که این رنگ ها استعداد خاصی در جلب کردن توجه مشتریان به خود داشته و کاری می کنند غذاها رنگ و رخ بهتری به خود بگیرند. در ضمن، رنگ قرمز تأثیر مثبت و بسزایی بر اشتهای شما می گذارد. برخی رستوران ها، فضای داخلی خود را به رنگ روشن در می آورند، فلسفه اش هم این است که چنین محیط هایی برای مدت زمان کوتاهی برایتان دلنشین و مطبوع خواهد بود، اما طراحیشان به گونه ای ست که شما را ترغیب به ماندن نمی کند و این حس در شما به وجود می آید که  پس از مدت زمان کوتاهی می بایست آنجا را ترک کرده و جا را برای سایر مشتریان باز کنید تا در نهایت سود بیشتری عاید صاحب رستوران شود!

اگر می خواهید مشتریان را مجاب به ماندن کنید، در رستورانتان از رنگ سبز یا آبی استفاده نمایید. رنگ ها می توانند برداشت شما از دمای محیط، اندازه اتاق و ظاهر غذاها را دگرگون سازند. اما کارکنان و صاحب رستوران هم از تأثیر این رنگ ها مستثنی نیستند و باید به درک صحیحی از این نکته برسند که کار کردن در محیط های زرد رنگ، کارکنان را عصبی، بدخلق و ترشرو می کند. رنگ صورتی آرامش بخشاست، به همین خاطر دیوارهای برخی از زندان ها (البته این را خودم شخصاً تجربه نکرده ام)، بخش وسایل نقلیه موتوری و به امید خدا اداره های پست به رنگ صورتی هستند. برخی از تیم ها اتاق رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی در می آورند تا آرامش و سکون را به آنها هدیه کرده و آنها را از شر و شور بیش از حد بیندازند و از این امر به نفع خود بهره گیرند.
تا کنون به این فکر کرده اید که رنگ کراوات، اتومبیل یا دیوارهای اتاقتان چه رازهایی را در مورد شما فاش می کنند. رنگ ها تأثیر بسزایی بر احساسات و عواطف انسان ها می گذارند و می توانند ظاهر شما را دستخوش تغییراتی شگرف کنند، از این رو رنگ ها بسیار حائز اهمیت می باشند.
رنگ حقیقی خود را به رخ بکشید!
در ادامه به برخی از تأثیرات احساسی و عاطفی رنگ ها اشاره خواهیم داشت. از آنجایی که ما مردها ذاتاً توجه چندانی به رنگ ها نداریم، این لیست می تواند حسابی به کارمان آید.
اول از همه می فهمیم، لباس هایی که به تن کرده ایم، چه چیزهایی را در مورد شما فاش می سازد، البته به یک روش جنجالی و کماکان زیرپوستی.
دوماً، از شر غرولندهای خانم های زندگیتان که معتقدند شما احساسات خود را پنهان می دارید، رها می شوید، چرا که با کمک این لیست می توانید برای بروز احساسات خود، لباسی با یک رنگ خاص به تن کرده، یا برای اتومبیل، دیوارهای خانه یا حتی جلد صورتجلسه خود یک رنگ منحصر به فرد انتخاب کنید. پس حسابی کند و کاش کنید و یک حس متفاوت را برای خود برگزینید تا به شما بگوییم، چگونه با به کارگیری زیرکانه این رنگ ها احساسات خود را فریاد بزنید.

قرمز– نفوذ و تسلط، اقتدار، جلب توجه، انرژی، سلامتی، اراده و عزم راسخ، شور و علاقه، ثبات، هیجان و توانایی.
“آنقدر شیفته و مفتون رنگ قرمزم که دلم می خواهد همه چیز را به این رنگ در آورم.” الکساندر کالدر

صورتی– شادمانی و سرور، تندرستی، آرامش، دوستی و صمیمیت، مهربانی، وفاداری، ظرافت و زنانگی، آسایش خاطر

نارنجی– شادی، جرأت و شهامت، موفقیت، وجد و سرور، بی باکی، بی پروایی، ماجراجویی، رفاقت، شور و حرارت، غیر رسمی بودن، خوشایند، جنب و جوش، انرژی.
” نارنجی شادترین رنگ دنیاست.”فرانک سیناترا

قهوه ای – غیر رسمی بودن، اعتبار و اطمینان، نزدیکی و صمیمیت، آرامش و آسایش، ثبات و پایداری، خاکی بودن

زرد – تشویش و اضطراب، هشدار، خوش بینی، دلگرمی و اطمینان، هیجان و انگیزه، شور و اشتیاق، شوخ طبعی، سرخوشی، فصاحت، گویایی و رسایی، هوشمندی.
“رنگ زرد می تواند می تواند خدا را هم سر ذوق آورده و مجذوب کند.”وینسنت ونگوگ

سبز – آرامش بخش، مهربانی و شفقت، موفقیت و کامیابی، پرستیژ و کلاس، رشد و نمو، وفور و فراوانی، اسکناس و پول، سرزندگی، هارمونی، بازدهی و بهره وری.

سفید بی رنگ – انگیزه، فعالیت، پویایی و دینامیک

آبی فیروزه ای – نیروبخش، آرام و با حال، خیالپردازی، ابتکار و نوآوری، جوانی و شادابی

آبی – عشق و علاقه، احترام و ارادت، علم و دانش، نفوذ و اقتدار، اعتماد، جدیت، مسئولیت پذیری، صلح و آرامش، جایگاه اجتماعی، توجه و مراقبت، تندرستی، آسایش خاطر، شناخت و معرفت، شادی و سرور، آرامش، درستکاری و صداقت، وفاداری، کمال.

آبی کمرنگ – صلح و آرامش، خلوص و صمیمیت، مهربانی و خونگرمی.

نیلی – دانش، اقتدار، کمال

ارغوانی – معنویت، احساسات و شهوت، رویاپردازی، شاهانه، اقتدار، احترام، اکرام، تجمل گرایی.
” رنگ ارغوانی خود خدا را هم به ستوه می آورد. مگر می شود این رنگ تمامی نگاه ها را به سوی خود جلب نکند.”
آلیس والکر، به رنگ ارغوان
(سایمون و اسکوستر، ١٩٨٢)

 رنگ سال بنفش کمرنگ – رومانتیک و عاشقانه، خیالپردازی، فانتزی و رویایی.

سرخ – استبداد و ظلم، خیالپردازی، ابتکار و نوآوری.

طلایی – روشنایی، خرد و فرزانگی، کلاس و پرستیژ، گرانبها.

نقره ای – پرستیژ و کلاس، سرما، علم و دانش.

مشکی – زیبایی و برازندگی، اعتبار و نفوذ، وقار و متانت، کمال و شکوه، دلفریبی، پر رمز و راز.
” بیش از چهل سال است که باور دارم مشکی ملکه رنگ هاست.” پیر آگوست رنویر

خاکستری – خوش فکر، کلاس، راندمان و بازدهی، کمال و شکوه، اعتماد به نفس

سفید – پاکی و فضیلت، حاصلخیزی و باروری، خلوص و سادگی، شأن و منزلت، کامیابی.

تاریخچه ای در باب رنگ آبی

از زمان مصریان باستان تا کنون، رنگ آبی سمبل قدرت و اقتدار بوده است. در فاصله زمانی قرن یکم پیش از میلاد تا قرن پنجم میلادی، قبایل آلمانی برای تولید رنگ محبوب و دوست داشتنی آبی از گیاه نیل استفاده می کردند. رومیان این رنگ را نماد بربرها می دانستند.
در قرن های ١١ و ١٢ میلادی، متدهای نوینی برای تولید هرچه سریع تر رنگ آبی وارد بازار شد که تثبیت جایگاه این رنگ را در صنعت رنگ آمیزی، تشریفات خانوادگی و لباس نجیب زادگان در پی داشت. مارکوپولو در سفرنامه خود به دیدن رنگ آبی در بغداد اشاره می کند. در قرن های ١۵ و ١۶ میلادی، پروتستان های اصلاح طلب رنگ های روشن (علی الخصوص قرمز) را مظهر هواهای نفسانی و شهوت بر می شماردند. با گسترده تر شدن تجارت پای گیاه نیل به کشورهای اروپایی باز شد. نیل یکی از قدیمی ترین گیاهانیست که در صنعت رنگرزی مورد استفاده قرار می گیرد، منشأ اصلی این گیاه کشور چین و هندوستان است و برای تولید رنگ آبی به برگ های خمیری شده این گیاه نیاز است. در اوایل قرن نوزدهم کشور انگلستان به لطف مستعمره خود، کشور هندوستان، به برترین تولید کننده رنگ آبی بدل شد. نخستین بار در سال ١٨۶٠ از گیاه نیل برای رنگ کردن پارچه های کتان استفاده شد. به همین خاطر است که این پارچه ها را “جین آبی ” می خوانند. شیمیدان آلمانی، آدولف بایر، توانست به فرمول یک رنگ مصنوعی دست یابد که بعدها در سال ١٨۵۶، سر ویلیام پرکین یافته های او را کامل کرد و بهبود بخشید.

رنگ ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ رنگ های سرد، رنگ های گرم

رنگ های سرد (سبز، آبی، بنفش):

این رنگ ها با آب، آسمان و برگ درختان در ارتباط بوده، آرامش بخش، ساده و بی پیرایه و در عین حال محو می باشند. در مواقعی که می خواهید لاغر به نظر برسید یا قرار است به عنوان یک شاهد تحت حفظ به دادگاه منتقل شوید، این اطلاعات می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

رنگ های گرم و روشن (قرمز، نارنجی، زرد):

این رنگ ها با خورشید و آتش در ارتباط بوده و از نقطه نظر روانشناسی پیام آور گرما، انرژی و احساسات می باشند و از لحاظ ظاهری شما را بزرگ تر جلوه می دهند. با وجود رنگ های گرم به نظر صمیمی تر و درشت هیکل تر می رسید. حال می توانید بدون آن که مشقت های باشگاه رفتن را به جان بخرید، درشت هیکل و عضله ای به نظر آیید.

البته به هیچ وجه منظورمان این نیست که برای مهم ترین مصاحبه کاری خود کت و شلوار قرمز بپوشید! اطلاعات فوق را به کار بندید، اما اگر در این جدول نوشته مناسب ترین رنگ برای شما صورتی روشن است، لباس های غیر رسمی، لباس مهمانی و کراواتتان را به این رنگ انتخاب کنید تا تمام توجه ها را به سمت چهره خود معطوف سازید، اما تحت هیچ شرایطی در جلسه هیئت مدیره شرکتتان پیراهن صورتی جیغ نپوشید.از یک ترکیب رنگ منحصر به فرد استفاده کنید، رنگ هایی که زیبایی طبیعی چشم، مو و پوستتان را دو چندان می کنند. شاید مردم از شما بپرسند از پوشیدن لباس های رنگارنگ حس خوبی دارید یا نه، اگر یک پرستار خوش قیافه هستید، این ترفند بدون تردید به دردتان می خورد. اگر با پوشیدن یک پیرهن زرد به نظر بیمار و رنگ پریده می رسید، اگر قصد دارید امروز را به بهانه مریض بودن مرخصی بگیرید و برید کنار دریا جوجه بخورید با نوشابه، فردا که محل کارتان برگشتید یک پیراهن زرد بپوشید تا همه را متقاعد کنید که واقعاً بیمار بوده اید!

پیشنهاد میکنیم مقاله مناسب ترین رنگ لباس را هم مطالعه کنید .

جدول مخصوص ست کردن رنگ ها:

با آویختن این جدول به در کمد لباس هایتان می توانید راحت و بی دردسر رنگ لباس هایتان را با هم ست کنید. یک راهکار بی نظیر و معرکه و در عین حال آسان که در کسری از ثانیه به شما می گوید کدام رنگ ها با هم هارمونی دارند.

لباس مجلسی ،تولیدی و پخش طیطه

 

مد و فشن و تاریخچه آن در کشور هند، سرزمینی غنی در عرصه سنت و فرهنگ

میل به داشتن ظاهری زیبا

و آراسته و احساس مقبول بودن در جامعه، ریشه در ذات و غریزه انسان ها دارد. با شنیدن واژه مد و فشن بلادرنگ و بی اختیار مجموعه ای از رنگ ها و تلألویی از جلال و شکوه در ذهن فرد نقش می بندد. زنان بیش از هر قشر دیگری خود را درگیر دنیای مد و فشن می کنند و علاقه وافری به تجربه کردن سبک ها، مدل ها و ظاهرهای متفاوت دارند.

مد و فشن نقشی مهم و تعیین کننده در زندگی افراد ایفا می کند، چرا که می توان آن را ابزاری برای ابراز وجود و خودنمایی دانست. مردان و زنان با پوشیدن جامه های فاخر و لوازم زینتی سعی در شناساندن هویت خود به سایرین دارند، آنها از این طریق می خواهند سبک زندگی، شغل و پیشه، مذهب یا طرز برخورد و نگرششان را به رخ کشند. به همین خاطر است که کلمه “فشن” را مترادف با رشد یک جامعه و کشور می دانند.

عوامل متعددی در سیر تکامل مد و فشن دخیل بوده اند. این یک حقیقت محض است که چهره های مطرح و مشهور، سیاستمردان، دولتمردان، ثروتمندان و شخصیت های برجسته در تعیین خط مشی هر فصل دنیای مد و فشن نقشی حساس و سرنوشت ساز دارند. تبلیغات رسانه ای نیز سهم مشابهی در به روز کردن اطلاعات ما از آخرین سبک های باب شده در جامعه دارند. صنعت مد و فشن در کشور هندوستان، سرزمینی غنی در عرصه سنت و فرهنگ، با گذر قرن ها به رشد و تکامل رسیده است. گرایش ها و سنت های رایج در این مرز و بوم فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است. لباس برای مردم هند متناسب با موقعیت و شرایط موجود کاربردهایی متفاوت دارد. فرقی نمی کند پای یک فستیوال، مهمانی یا رویداد کاری در میان است یا فرصتی برای عرضه اندام و نمایش نگرش ها دست داده است، مد و فشن راه نفوذ خود را به تمامی این مراسم ها باز می کند.

دنیای مد و فشن به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی زنان تبدیل شده، چه آن دسته از بانوانی که از سر تفریح و تفنن تصمیم می گیرند موی خود را به رنگ قرمز آلبالویی در آورند، چه آن قشری که کار با لپ تاپ و اداره کردن یک تجارت برایشان به سادگی کار با ملاقه و سر و سامان دادن به آشپزخانه است، شاید به همین دلیل است که موضوع ٩٢ مقاله برگزیده مدارس حول محور مد و فشن می چرخد. این روزها مد و فشن الزاماً به معنای جلال و شکوه و یا اجبار در دنبال کردن گرایش های باب شده در جامعه نیست. فشن به شیوه ای برای زندگی کردن و نمایش زیبایی های باطنی بدل شده است، صحنه ای برای تجلی و درخشش هوش و خرد که با تبلور راحتی و آسایش به اوج می رسد. مد و فشن از یکسو پرده از پیشینه اجتماعی و نیازهای فردی بر می دارد و از سوی دیگر زیبایی های یک فرهنگ را در دوره های مختلف به تصویر می کشد.

نقطه آغاز سیر تکامل صنعت مد و فشن از چند صد سال پیش بر می گردد و همگام با تغییر فرهنگ و نگرش های مردم دستخوش تغییر و تحول شده است. در کشور هند، صنعت مد و فشن در دوران های سیاسی مختلف سناریوهای متفاوتی را تجربه کرده است. در عصر حکمرانی انگلستان بر هند، گرایش های اجتماعی و فشن به شدت تحت تأثیر پوشاک های غربی و انگلیسی بود و این گونه لباس ها در فرهنگ مردم هند رخنه کرد.

در دهه ٣٠ میلادی، با ظهور ایدئولوژی هایی از قبیل کمونیسم، سوسیالیسم و فاشیسم، سبک لباس های زنانه رنگ و بویی محافظه کارانه به خود گرفت. البته در این دوران شاهد رواج یافتن لباس های تیره رنگ، تنگ و چسبان نیز بوده ایم. می توان گفت برپایی سینما در هند، تأثیر شایان ذکری بر صنعت مد و فشن در آن روزها داشته است.

دهه ۴٠ مصادف با درگیری جنگ جهانی دوم و در پی آن به استقلال رسیدن هندوستان بود. به همین خاطر، لباس بانوان در این برهه از زمان ساده و در عین حال کاربردی بود.

همگام با شکل گرفتن مدارس و کالج های هنر در دهه ۵٠، دامن های کمر باریک و بالنی شکل با طرح های متنوع باب شد. زمانی که مهاتما گاندی خادی (نوعی پارچه ساخت کشور هند) را برای لباس های خود برگزید، خشم و نفرت زنان را نسبت به این نوع لباس ها بر انگیخت.

دهه ۶٠ میلادی را می توان سرچشمه تغییراتی فراگیر و اساسی در صنعت مد و فشن و سبک زندگی مردم دانست که به شکل گرفتن گرایش های متنوعی در جامعه منجر شد. در دهه ٧٠، پارچه ها و وسایل دوخت و دوز سنتی هند به حجم های گسترده ای به سایر کشورها صادر شد و این امر محبوبیت این نوع پارچه ها را در بازارهای داخلی هند در پی داشت، چرا که مردم این کشور به هیچ وجه نمی خواستند از دنیای مد عقب بمانند.

در دهه ٨٠ و ٩٠، با ظهور تلویزیون و سایر ابزارهای تبلیغاتی در هند، دریچه تازه ای به روی دنیای مد و فشن گشوده شد. با الهام گرفتن از ایده های طراحان خارجی، طرح ها و الگوهایی جدید و متفاوت به صنعت پوشاک هند راه یافت. در تمامی این سال ها داشتن ظاهری مناسب و آراسته و شایسته لباس پوشیدن دغدغه اصلی مردم هند بود و می توان در کل این دوران ردپای اخلاقیات را در طرز لباس پوشیدن این مردم مشاهده کرد.

خوانندگان، بازیگران و مدل ها نقش بسزایی در تغییر و تحولات دنیای مد ایفا می کنند و نسل جوان اصلی ترین دنباله روی آنها به شمار می روند. در این میان نمی توان تأثیر بی چون و چرای بالیوود و هالیوود در جهت دهی صنعت مد و فشن را نادیده گرفت. هم زمان با بازگشایی و شلوغ شدن دانشگاه ها در شهرهای بزرگی همچون بمبئی و دهلی تغییراتی شگرف در دنیای مد و فشن را شاهد هستیم. صنعت نساجی کشور هند، میراثی عظیم و بس گرانبها دارد. هر یک از مناطق این مرز و بوم لباس های محلی منحصر به  خود را دارد. در بسیاری از روستاهای هند مردم لباس های محلی و سنتی به تن می کنند، با این وجود سبک پوشش شهرنشینان به سرعت در حال  تغییر و تحول بوده و بازتابی از اوج جوانی و شکوه جهانی می باشد. دنیای مد و فشن در هند صحنه ای پرتکاپو، با شور و طراوت به شمار می رود، صنعتی نوظهور و دنیایی خوش آب و رنگ و با شکوه که طراحان و مدل های فعال در این عرصه همواره حرف های تازه ای برای گفتن دارند.

در روزگاران قدیم، مهارت استاد بافندگی مورد تقدیر و ستایش قرار می گرفت و این روزها خلاقیت و ابتکار طراحان مد و لباس به سکوی پرتابی برای به اوج رسیدن آنها بدل می شود. طراحان مد در سرزمین هند از سبک های غربی و شرقی الهام می گیرند و جوانان شهرنشین می توانند آزادانه هر سبکی را که دوست دارند برای خود برگزینند و چنین تلفیقی همه جا به چشم می خورد. مد و فشن در هندوستان توانسته راه خود را در عرصه های بین المللی هموار سازد؛ پس از آن که خواننده های مشهوری همچون مدونا و استفانی وسایل زینتی و آرایشی زنان هندی را به کار بستند، عناصری نظیر بیندیس (خال قرمزی که زینت بخش پیشانی زنان هندی ست)، نقش حنا (طرح هایی که با استفاده از حنا روی کف دست و سایر نقاط بدن می کشند)، النگو وگلوبند، به محبوبیت جالب توجهی در سطح جهانی دست یافت. مد و فشن در هندوستان صنعتی رو به رشد است که می کوشد همگام با رویدادهای بین المللی به سوی آینده ای درخشان گام بردارد. برای تحقق این آرمان، در هندوستان طراحان در شهرهای بزرگ رویدادهایی مانند هفته مد و نمایش های سالانه مد برگزار می کنند. پیروزی ملکه های زیبایی هند در مجامع بین المللی از جمله Miss World و Miss Universe مدل های هندی را در سطح جهانی به شهرت رسانده است. طراحانی همچون ریتو کومار، ریتو بری، روحیت بال، رینا هاکا، مظفر آه، ساتیا پائول، آبراهام و تی هاکور، تارون تاهیلیانی، جی جی والایا و مانیش مالهوترا از جمله طراحان خوش آوازه ای هستند که در تمام دنیا شناخته شده اند. در هند، مد و فشن مجموعه ای تمام و کمال از لباس ها را در بر می گیرد، از جامه های فاخر مناسب برای مجالس عروسی گرفته تا لباس های اسپرت، غیر رسمی و راحتی.

طراحان هندی برای خلق لباس های هندی-غربی تکنیک های قدیمی گلدوزی از قبیل قلابدوزی، زردوزی و چیخان را با پارچه های سنتی هندی در هم می آمیزند تا به تلفیقی بی نظیر از سبک های شرقی و غربی دست یابند. لباس های محلی هندی بسته به شرایط آب و هوایی و الیاف طبیعی موجود در هر منطقه تنوعی بی بدیل دارد. در ایالت سرد و شمالی جوما و کاشمیر، مردم لباسی گشاد و ضخیم مرسوم به Phiran می پوشانند تا از گزند سوز و سرما در امان باشند. در منطقه استوایی و گرم جنوب هند مردان لباسی موسوم به مندو و زنان ساری می پوشند. ساری در اصلی پارچه ای به طول ۵ متر است که در نهایت زیبایی و ظرافت در اطراف بدن پیچیده می شود و چین و شکنی بی نظیر دارد. در مناطق مختلف هند، مدل های متنوعی از ساری رواج دارد که از آن میان می توان کنجیوران، میسوری، پایتهانی، پوچامپالی، جامدانی، بالوچری، بناراسی و سمبلپوری را نام برد. در مناطق خشکی همچون راجاستان و گجرات آقایان دهوتی (لنگی) می پوشند.

دستارهای خوش آب و رنگ زیبایی پوشش مردم هند را دو چندان می کند. در مناطق شمال شرقی هند قبایلی نظیر خسیس، نگاس، میزوس، مانی پوریس و آروناچالیس زندگی می کنند و سارونگ ها و شال گردن های بافته شده بر تن می کنند. جالب است بدانید هر قبیله ای لباس های مخصوص به خود را دارد و می توان از نوع لباس پوشیدن یک فرد فهمید که متعلق به کدام قبیله است.

زنان شهرنشین اغلب سالوار کامیز (لباس پنجابی) و سالوار چوریدار می پوشند و در مراسم های رسمی بر تن می کنند. آقایان در موقعیت های رسمی و عروسی ها شروانی یا کورتاس و پیژامه می پوشند، در شرایط عادی هم اغلب با لباس های غربی همچون پیراهن و شلوار دیده می شوند. نسل جوان و کسانی که دل جوانی دارند، تی شرت، شلوار جین، شلوار برمودا، کاپری، لباس های اسپرت و هر چه که مد باشد، بر تن می کنند.

با مقایسه اجمالی مد و فشن در دوران گذشته و زمان حاضر می توان به تغییرات و فراز و نشیب های این صنعت پی برد. در واقع مد و فشن نه تنها در هند که در تمام دنیا در گذر سال ها دستخوش تغییر و تحولات بسیار شده است.

لباس مجلسی ،تولیدی و پخش طیطه

در مقاله قبل راجع به “مزایای پوشیدن لباس نخی” صحبت کردیم ، اما در این مقاله می‌خواهیم راجع به تاثیر استفاده ار لباس‌های ارگانیک (پنبه ای ارگانیک) بر روی محیط زیست و کشاورزان صحبت کنیم.

بعضی فواید استفاده از لباس‌های ارگانیک ، سلامتی بیشتر مصرف‌کنندگان و کشاورزان، حفظ محیط‌ زیست و به صرفه‌ بودن کشت آن برای کشاورزان است. این مزایا، در چند سال گذشته باعث ایجاد رونق در صنعت لباس‌‌های پنبه‌ ای ارگانیک شده‌است. پدر و مادر‌ها بیشتر به خرید پتوی‌ بچه، پوشک، لباس‌‌های نوزاد پنبه‌ ای ارگانیک روی آورده‌‌اند.  مصرف‌کنندگان پیر و جوان، زن و مرد، تمایل به خرید محصولاتی مثل جین‌ ها، شلوارهای راحتی، تی‌شرت‌ ها، حوله، ملحفه‌، تشک، بالش‌‌ها، پتو‌ها، روکش‌‌ها، جوراب، حوله‌ی حمام، لباس‌ زیر و دیگر منسوجات دارند که از پنبه‌ی ارگانیک تهیه شده باشد.

بعضی از مزیت‌های استفاده‌ از لباس‌های ارگانیک در زیر آمده است:

فایده برای مشتری

تولیدکنندگان لباس‌های ارگانیک می‌گویند که پوشیدن لباس‌های ارگانیک بخصوص برای کودکان و نوزادان بسیار بهتر است. البته بسیاری از مصرف‌کنندگان و والدین نیز با آنها موافقند. لباس‌‌های پنبه‌‌ای ارگانیک برای پوست لطیف و در حال رشد نوزاد مناسب‌تر است. این نوع از لباس‌‌های پنبه‌ ای ارگانیک از لباس‌های پنبه‌ای معمولی خیلی نرم‌تر هستند.

همچنین، به دلیل اینکه در تولید پنبه‌‌ی ارگانیک از کودهای شیمیایی استفاده نمی‌شود، آلرژی کمتری ایجاد شده و کاهش مشکلات تنفسی را باعث می‌شود. رایحه‌‌ی مطبوعی دارد و البته لازم است بدانید که این مزیت‌هایی که برای لباس‌های پنبه‌ای ارگانیک گفته شد، چیزی است که مردم باور دارند و دلیل علمی محکمی ندارد که به آن رجوع کنیم. حقایق ارگانیک دلیلی‌ قوی برای غذا و زندگی ارگانیک است؛ اما لازم است تا اطلاعات صحیحی به خوانندگان ارائه کنیم.

فواید زیست محیطی استفاده از پنبه‌‌ی ارگانیک

شاید تعجب کنید اگر بدانید که برای تولید لباس‌‌های پنبه‌ای معمولی در سراسر دنیا، تقریبا ۲۵ درصد از حشره‌کش‌ و ده درصد از آفت‌کش‌ استفاده می‌شود و فقط در ۳ درصد کل مناطق زیر کشت پرورش‌ داده ‌می‌شود. محصولات پنبه‌ای در طول سال‌ها به دلیل وجود امراض و آفت‌های مختلف آسیب دیده‌اند. امراضی مانند سوختگی باکتریایی قوزه‌ی پنبه، بلایت قارچی، بلایت ساقه، لکه‌ی قهوه‌ای، عسلک، گال طوقه، آتشک گلابی، آنتراکنوز، کپک، کپک پودری، پوسیدگی ریشه، پوسیدگی غوزه، نماتدنیش، پوسیدگی ذغالی، اسکوبیلا، شانکر ساقه، لکه‌ی زاویه‌ای پنبه، آلودگی الیاف، بیماری زنگ پنبه، بیماری زنگ جنوب غربی پنبه، جادوی جادوگر یا اسکوبیالا، لکه‌برگی فوموپسیز، لکه‌ی برگی فیلوستیکتایی، لکه‌برگی مایروتیسومی پنبه، پژمردگی‌ها.

پنبه در فهرست بارورترین گیاهان در رتبه‌ی چهارم قرار دارد.

استفاده‌ی بیش از حد از کودهای شیمیایی در پنبه‌های معمولی باعث آلودگی زیاد در محیط زیست می‌شود. برای پرورش پنبه‌های ارگانیک روش‌های ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی، آفت کش‌ها و وحشره‌کش‌ها استفاده می‌شود که این روش به بهبود کیفیت زمین کمک کرده، از آلودگی آب جلوگیری می‌کند و از تنوع زیستی حفاظت می‌کند.

سلامتی‌ بیشتر کشاورزان

مثل تولید قهوه‌ی معمولی، محصولات پنبه‌ای معمولی نیز باعث مسمومیت و مشکلات سلامتی بسیاری برای کشاورزان می‌شود. ایجاد مسمویت به دلیل استفاده از حشره‌کش‌های شیمایی و آفت‌کش‌ها  آنقدر زیاد است که باعث شده بسیاری از کشاورزان فقیر در کشورهای در حال توسعه زندگی خود را از دست بدهند. برای همین تولید پنبه‌ی ارگانیک در زمین‌های کشاورزی تضمینی برای حفظ سلامتی کشاورزان و خانواده‌هایشان است.

صرفه‌جویی در هزینه برای کشاورزان پنبه‌‌ی ارگانیک

طبق مطالعاتی که مرکز کشاورزی پایدار در آنرداپرادیش هند انجام داده است، پرورش پنبه‌‌ی ارگانیک بسیار ارزان‌تر از پرورش پنبه‌ی ‌بی‌تی (پنبه‌ای که در پروش آنها از آفت‌کش بی‌تی استفاده می‌شود.) است. زیرا که پنبه‌ی بی‌تی بیشتر مستعد خطر ابتلا به حملات آفت است.

پیش‌گیری از خودکشی

بسیاری اوقات، محصولات زراعی از بین‌رفته، در مزارع پنبه‌ی شیمیایی باعث بدهی زیاد کشاورزان می‌شود. زیرا برای کودهای شیمیایی هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند. در چند سال گذشته، کشاورزان زیادی در هند، مخصوصاً در ایالت ماهاراشترا و آندر پرادیش، به دلیل مشکلات مالی خودکشی کرده‌اند. هزینه‌های اولیه تولید پنبه‌ی ارگانیک چندین برابر کمتر است و  باعث می‌شود کشاورزان حتی اگر محصول آنها از بین رفته باشد، زیر بار بدهی نروند و در نتیجه از توسل به اقداماتی مانند خودکشی جلوگیری می‌شود.

پیراهن سفید کلاسیک یک نام آشنا و یک مُد مردانه است که می‌توانید آنرا در هر جایی ببینید. در نتیجه، شاید دوست داشته باشید بدانید که این لباس منحصر بفرد که از اواخر قرن ۱۹ اساساً به شکل امروزی خود درآمده است، در طی ۲۰۰ سال گذشته‏ چه بوده و چطور به این وضعیت، ارزشمندی و هنجار در مُد تبدیل شده است.

در مقاله قبل در مورد تاریخچه پیراهن، مواردی را مطرح کردیم اما داستان پشت پرده این لباس ارزشمند است و بخش مهمی از آن تابحال بازگو نشده .

شاید بتوان تاثیر پیراهن سفید مردانه را به عصر ویکتوریا نسبت داد. عصری که لباس سفید در آن نشانه‌ای از ثروت، طبقه اجتماعی و مظهر قدرت، متانت و اتحاد بود و این عقیده در بیشتر بخش‌های جامعه بصورت پنهان وجود داشته است.

پیراهن سفید رنگ، نشانه آرمان مردانه و ریاضت اقتصادی بود و تنها افرادی می‌توانستند آنرا به تن کنند که از رفاه قابل توجهی بهره‌مند بودند، آنها می‌توانستند پیراهن خود را به دفعات بشویند و آنرا بپوشند.

گذر زمان

ارتباط میان تمایزات اجتماعی و رنگ لباس، نشانه‌ای از معنای واژه‌های ” یقه سفید” و ” یقه آبی” است. در واقع، برخی از مردان طبقه کارگر، از پوشیدن پیراهن سفید متنفر بودند و آنها را که پیراهن سفید می‌پوشیدند “آدمهای شق و یقه سفید” می‌نامیدند. آنها معتقد بودند این مردان به واسطه رتبه‌ی بالای اجتماعی، یک کارفرما و نه یک کارگرند.

جالب است بدانید که یقه نیز نشانی از وضعیت اجتماعی بوده و بالا نگاه داشتن آن توسط یک شی ای محکم مانند زره فلزی مانع از نگاه کردن مردهای این طبقه به پایین می‌شده است. آهار سفت و سخت یقه، نشان‌دهنده تمایز میان بالادستان و کارمندان که یقه آنها پایین‌تر بود و به آنها اجازه راحت‌تر حرکت کردن را می‌داد، بوده است. اصطلاح “فقط دماغ خودشو می‌بینه” از همین زمان شکل گرفت و به علت حالت قرارگیری سر ماندگار شد.

در اواخر قرن ۱۹، برخی مردان علاقمندی خود را به استفاده از تزئیناتی مختلف بر روی لباس‌ها در تضاد با لباس‌های مردانه سفید نشان دادند که به آنها انگ “نامرد بودن” می‌زد. در واقع، سادگی پیراهن‌های مردانه سفید ذاتاً نشانه‌ای از رفتار مردانه اخلاقمند و مناسب، قابل اعتماد بودن و وقار یک بیزینس من بود.

با اتمام قرن ۱۹، استفاده از پیراهن مردانه سفید، نشان از حذف وضعیت تعریف شده بود. افزایش توان مالی و در دسترس بودن پیراهن سفید به مردان اجازه می‌داد تا آنرا در کلیسا و خیابان‌های بالای شهربپوشد، کارمندان آن‌را بر تن کنند و دیگر درجات اجتماع با پوشیدن پیراهن سفید مردانه از یکدیگر متمایز نمی‌شدند و کیفیت، تناسب و استایل لباس‌ها مشخصه هر فرد بود.

تولیدی لباس زنانه طیطه در تهران

 

آب و هوا اون بالاها چطوره؟

کت و شلوار:

بهترین گزینه برای شما کت های تک ردیف دکمه ایست که دو دکمه دارند. البته می‌توانید کت های دو ردیف دکمه هم بپوشید، مشروط بر آن که فقط دکمه میانی آن را ببندید. کت و شلواری با سایز Tall به اندامتان برازنده تر است، چرا که قد این کت و شلوار ها در مقایسه با سایزهای نرمال بلندتر می‌باشد. اگر به سراغ کت و شلوارهای تک ردیفه سه دکمه رفتید باید دکمه بالایی آن را باز بگذارید. با بستن دکمه میانی ظاهری شیک و زیبا برای خود رقم می‌زنید.

کت تک (کوتاه):

سرشانه کتتان باید مربعی شکل و اندکی حجیم باشد تا چهارشانه به نظر آیید. کت باید در قسمت کمر کاملاً اندازه باشد. جیب های فلاپ دار باعث می‌شود قد رشیدتان چندان توی ذوق نزند. طول کت را کمی بلندتر بگیرید تا بخش بیشتری از بالاتنه تان را بپوشاند.

طرح ها و رنگ ها:

طرح شطرنجی و هر طرح دیگری با سایز متوسط یا بزرگ برایتان مناسب است. باید بی خیال طرح های راه راه شوید مخصوصاً طرح هایی با راه راه های عمودی، در مقابل باید به دنبال طرح هایی باشید که در راستای افق شما را بزرگ تر نشان می‌دهد. اگر تفاوت میان رنگ کت اسپرت و شلوارتان فاحش باشد، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود. طرح سوئیشرت یا پیراهن های غیررسمی باید درشت و توی چشم باشد.

پارچه ها:

بهتر است از پارچه هایی با وزن متوسط یا سنگین بهره بگیرید و از این بابت می‌توانید خود را خوش شانس قلمداد کنید. از پوشیدن پارچه های فاستونی و پشمی ابایی نداشته باشید.

کراوات و پیراهن:

یقه های پهن و گره کراوات عریض (همچون Windsor)، یقه های گرد با یک دکمه در پایین برایتان مناسب خواهد بود اما نباید به سراغ یقه های استاندارد و نوک تیز بروید. یقه ای که گردن کشیده تان را بپوشاند، بسیار خوب خواهد بود. ترکیب رنگ های روشن و طرح های درشت چهارچوب صورت شما را بزرگ تر جلوه می‌دهد و این برایتان یک برگ برنده به شمار می‌رود. کراوات ها و پیراهن هایی با راه راه های افقی را امتحان کنید، در نظر داشته باشید که پیراهن هایی با طرح های شطرنجی و چهارخونه برایتان ایده آل خواهد بود.

شلوارها:

فاق شلوارتان باید بلند باشد تا به نظر مرتب و خوش تیپ برسید. پوشیدن شلوارهایی با پاچه های تنگ و کوتاه برای افراد بلند قامت مناسب نبوده و آنها را مضحک نشان می‌دهد. از خیاطتان بخواهید پاچه های شلوارتان عریض تر و گشادتر در نظر بگیرد (به جای سایز استاندارد ۱ اینچ، باید ۵/۱ اینچ باشد).

کفش ها:

کفش هایتان باید بزرگ و حجیم باشد. دور کالج های کوچک و جمع و جور را خط بکشید، در مقابل می‌توانید با پوشیدن کفش های بند دار و بدون پاشنه کاری کنید که پایه و اساس تیپ و پوششتان بی عیب و نقص باشد.

اکسسوری (زیورآلات مردانه):

بستن کمربند برای شما بلامانع است. ایرادی ندارد اگر رنگ کمربندتان کاملاً متفاوت با کت و شلوارتان باشد.

عینک:

عینک های باریک برای صورت های مستطیلی شکل و کشیده مناسب تر است، به دنبال مدل هایی باشید که دسته عینک روی بخش میانی شقیقه قرار می‌گیرد و فرم هایشان به نسبت کوتاه ترند. عینک دارای پل کوتاه با یک رنگ متفاوت برای بینی های بزرگ ایده آل است.

کت تک بلند (پالتو):

کت های خوش دوخت با دو ردیف دکمه و کت هایی که به قامتتان کاملاً اندازه باشد بیشتر به دردتان می‌خورد. بهتر است آستین کتتان از نوع رگلان باشد.

تولیدی لباس مجلسی طیطه،چی بپوشم

اگر فردی باریک اندام هستید :

هیچ می‌دونستید هیکل شما حسابی مده و رو بورسه!

کت و شلوار:

شما هم می‌توانید کت های تک ردیف دکمه بپوشید هم دو ردیف دکمه.

کت تک (کوتاه):

اگر می‌خواهید درشت تر به نظر آیید باید سرشانه کتتان باید اندکی حجیم، یقه آن پهن تر و درزهای دوختش دوبل باشد. به راحتی آب خوردن می‌توانید کت و شلواری پیدا کنید که به تنتان اندازه یا کمی برایتان گشاد باشد. جیب های فلاپ دار و آنهایی که به صورت جداگانه بر روی کتتان دوخته شده، به زیباتر دیده شدن اندامتان کمک شایان ذکری می‌کند مگر آن که هم لاغر و باریک اندام باشید هم کوتاه قامت.

پارچه ها:

پارچه های سنگین (نظیر پارچه های پشمی، فاستونی و فلانل) به اندامتان حجم می‌دهد.

طرح ها و رنگ ها:

طرح ها بر عرض اندام شما می‌افزاید اما باید دور طرح هایی با راه راه های عمودی شوید. تفاوت فاحش میان رنگ کت اسپرت و شلوارتان خطی افقی در اندامتان ایجاد می‌کند لذا اگر لاغر اندام و بلند قامتید، می‌تواند ایده خوبی باشد و این تفاوت رنگ به نفعتان تمام شود. اما اگر لاغر و کوتاه قامتید، تفاوت رنگ میان لباس های بالاتنه و پایین تنه تان نباید چندان مشهود باشد. رنگ های روشن و گرم این توهم را در بیننده ایجاد می‌کند که به او نزدیک ترید و در نتیجه هیکلی تر به نظر می‌آیید. قرار نیست شما را وسوسه کنیم تا کت و شلوار نارنجی به تن کنید اما به هنگام پوشیدن لباس های اسپرت دستتان بازتر است و می‌توانید رنگ های بیشتری به کمد لباس هایتان تزریق کنید.

کراوات و پیراهن:

با وجود یقه های پهن صورت شما تپل تر به نظر می‌رسد. گره های کراوات عریض هم یک خط افقی در ظاهرتان پدید می‌آورد. یقه های استاندارد و نوک تیز به دردتان نمی‌خورد. برای گردن کشیده و بلند، یقه های نواری بسیار مناسب است. از جادوی رنگ های جیغ و طرح های درشت و جسورانه غفلت نکنید. راه راه های افقی کراوات و پیراهن برای اندام شما برازنده تر است و می‌بایست بی خیال راه راه های عمودی شوید. پیراهن های اسپرت می‌بایست کاملاً به تنتان اندازه شود (این مسئله در مورد سایر لباس هایتان هم صدق می‌کند)، لباس هایی که کمی بزرگ یا گشاد باشند، شما را لاغرتر از آنچه هستید، نشان می‌دهد.

شلوارها:

عرض پاچه شلوار شما به کوتاه یا بلند بودن قدتان بستگی دارد. اگر بلند قامتید، عرض پاچه تان باید از حالت استاندارد ( ۲/۱ ۱ اینچ) کمی بیشتر و ۴/۳ ۱ اینچ باشد. اما اگر قدتان کوتاه است، باید عرض پاچه تان ۴/۱ ۱ اینچ باشد.

کفش ها:

به سراغ کفش های باریک و ظریف نروید. بهتر است کفش های عریض و نسبتاً سنگین به پا کنید.

اکسسوری (زیورآلات مردانه):

پلیورهای یقه ۷ شما را درشت اندام تر نشان می‌دهد. با وجود کمربند می‌توانید خطوط عمودی را در هم شکنید.

عینک:

قاب پهن اطراف لنزها چهره شما را کوچک تر نشان می‌دهد، قاب های دارای خطوط افقی برای شما مناسب تر است. دسته عینکتان باید کوتاه یا متوسط باشد.

مو:

از آرایشگرتان بخواهید تا موی پس گردنتان را کوتاه نکند، در غیر این صورت شبیه زرافه می‌شوید! خط ریشتان را هم کمی کوتاه تر کنید.

کت تک بلند (پالتو):

کت های خوش دوخت با دو ردیف دکمه و آستین های مدل رگلان برای اندام های لاغر و بلند قد مناسب تر است.

تولد چی بپوشم ،تولیدی لباس مجلسی طیطه در تهران

چی بپوشم

اگر شما قرار باشد شب به یک مهمانی تولد بروید اول از همه برای انتخاب لباس نسبت خود را با تولد باید مشخص کنید. پاسخ دادن به این سوالات کار شما را برای انتخاب لباس و رنگ آسان می کند.
تولد خود شماست ؟
او با شما چه نسبتی دارد؟
تولد زنانه است یا مختلط؟
تولد رسمی است یا غیر رسمی ؟
تولد در فضای باز است یا داخل خانه یا تالار؟
چه قدر با فرد یا افراد حاضر در مراسم احساس راحتی و نزدیکی می کنید؟
اگر قرار باشد برای تولد خودتان یک لباس مناسب انتخاب کنید باز هم با توجه به اینکه تولد زنانه است یا مختلط و در چه فضایی و چگونه برگزار می شود می تواند شما را در انتخاب درست لباس زنانه راهنمایی کند.

تولد زنانه غیر رسمی شما
فرض کنید تولد شماست و کلی مهمان خانم را برای تولد خود دعوت کرده اید ، این مهمانها عمدتا از دوستان و آشنایان هستند و فضای تولد غیر رسمی است آن وقت شما می توانید انتخاب های بیشتری برای پوشیدن لباس داشته باشید.
پیشنهاد ما به شما این است که از رنگ های شاد که خاصیت جلب توجه را دارند استقاده کنید
رنگ قرمز : این رنگ باعث انتقال گرما و انرژی می شود و نشان از علاقه و اشتیاق دارد ، رنگ سرخ همچنین نماد شهوت ، هوس ، عشقو زیبایی نیز می باشد. با انتخاب این رنگ برای لباس تولد خود علاوه بر گرم کردن و شرو بخشیدن به مجلس باعث انتقال حس علاقه و اشتیاق خود نیز می شوید.

پرده های رنگ قرمز هر کدام حس و حال متفاوت تری دارند مثلا وقتی در لباس زنانه ای که برای تولد خود انتخاب کرده اید از قزمر شرابی استفاده می کنید شاید به نوعی روحیه تندخویی و گرمای بیش از حد خود را نیز به طور ناخودآگاه منتقل کنید اما انتخاب رنگ هایی مانند زرشکی ، تمشکی ، صورتی و … روحیه لطیف تر و عاشقانه تر شما را بیان می کند. در این بین حتی انتخاب رنگ هایی مانند بادمجانی ، قندقی و آجری حتی مقداری سرد بودن را نیز منتقل می کنند و اینطور نیست که همه ی طیف رنگی قرمز بیانگر یک نوع احساس باشد.
در کل پیشنهاد اول ما برای انتخاب رنگ لباس تولد خود تان رنگ قرمز آن هم از طیف : آلبالویی، لاکی ، سرخ گلی ، تمشکی و … است تا علاوه بر گرما بخشیدن و انرژی بخشیدن به مجلس بیانگر شور و شوق و اشتیاق شما هم باشد.
نکته مهمی که در متن بالا اشاره نشده این است که پیشنهاد این نوع پوشاک زنانه برای عموم خانم هاست پس قاعدتا افراد با مزاج هاو سلایق و رفتارها و شخصیت های متفاوت باید از نوع رنگ ها و لباس های متفاوتی استفاده کنند. مثلا اگر شما ذاتا خانم گوشه گیر و خجالتی هستید استفاده از رنگ قرمز تند شما را مرکز توجه قرار می دهد و شاید از لحاظ رفتاری در مهمانی شما اذیت شوید.
با توجه به تنوع رنگی موجود در تولیدی لباس زنانه طیطه و پخش پوشاک زنانه این تولیدی و تولیدی های دیگر در سراسر کشور تا حدودی مشکل انتخاب لباس ها کم شده است.

مطمئنا این که امروز روز تولد شماست با روز تولد دیگری ، در انتخاب لباس و پوشاک شما تاثیر میزاره !
هر زنی دوست داره تو مجالس زنانه یا مهمونی های زنانه که مختص خودشه  مثل روز تولدش ، یا روز عروسیش ، بهترین لباس زنانه رو بپوشه!
شاید برای این اتفاق چند روز داخل بازار بگرده ، به کلی تولیدی پوشاک زنانه سر بزنه ،  و از طریق اینترنت یه عالمه سایت لباس زنانه رو  جستجو کنه تا دست آخر به اون لباس تکی که می خواد برسه
فرض کنید امروز روز تولد شماست و شما دلتون می خواد خاصترین لباس زنانه ممکن رو تنتون کنید، اما چه لباسی برای شما می تونه خاص باشه ؟!
شما یک دختر نوجوان هستید : پس لباسی که انتخاب می کنید باید شادی و طراوت یک نوجوان رو برسونه !
مدل دوختش باید دخترونه باشه ، لباس و دامن کوتاه می تونه برای یک دختر انتخاب خیلی مناسبی باشه ، همانطور که انتخاب یک پیرهن بلند با شلوار جین برای تولدت می تونه توی ذوق مهمون ها بزنه !
شما یک دختر دم بخت هستید: پس لباسی که انتخاب می کنید باید زیبایی هاتون رو دو چندان کنه و عیب های ظاهری تون رو بپوشونه ، عموما دختر های دم بخت سراغ نوعی از پوشاک میروند که هم خاص و زیبا باشد و هم سبک و خیلی باز نباشد ، لباس شما نباید به گونه ای باشد که اگر فردی شما رو مدنظر داره ، با دیدن لباس شما پشیمان شود !
شما یک تازه عروس هستید : مراقب آبروی همسرتان هم باشید ! همه منتظرند که ببینند در اولین مهمانی خصوصی یا تولد از کدام تولیدی پوشاک زنانه  لباس می خرید ؟! چه نوع لباسی می پوشید ؟! نوع پوشش شما از نظر دیگران به سلیقه و دست و دل بازی همسرتان بر میگردد…پس شما فقط برای لباس زنانه شب مهمانیتان یک انتخاب نمی کنید …شما با انتخابتان به دیگران اجازه می دهید تا درباره نوع رابطه ی شما با همسرتان قضاوت کنند
اگر لباس های شما در عرف لباس زنانه ، لباس آبرومند ، خوش ترکیب و  دارای رنگ های خاص و شاد و زنده باشد و همچنین نوع پوشش شما نسبت به دوران مجردی تفاوت محسوسی کرده باشد این حس را به دیگران القا خواهید کرد که از وضعیت جدیدتان راضی هستید !