لباس مجلسی،لباس زنانه طیطه در تهران

می خواهید شخصیت و شرایط خود را در یک جمله بیان کنید؟

بگذارید رنگ ها به جای شما سخن بگویند.
آنچه رنگ ها در مورد شما بر زبان می آورند، همیشه آن چیزی نیست که شما تصور می کنید. رنگ ها می توانند همچون جادوگری، تیپ و ظاهر شما را از این رو به آن رو کنند. اما این تمام ماجرا نیست، آنها می توانند رفتار شما را هم تحت تأثیر قرار دهند. پس بهتر است با تأثیرات فیزیولوژیکی و روانشناختی رنگ ها بیشتر آشنا شوید.

زمانی که شهرداری لندن تصمیم گرفت پل Blackfriars را که از جنس آهن سیاه بود به رنگ سبز در آورد، در کمال تعجب آمار خودکشی در این شهر ٣٠ درصد کاهش یافت.

تا کنون دقت کرده اید که رنگ های زرد، قرمز و نارنجی در رستوران های فست فود به وفور دیده می شود. چرا که این رنگ ها استعداد خاصی در جلب کردن توجه مشتریان به خود داشته و کاری می کنند غذاها رنگ و رخ بهتری به خود بگیرند. در ضمن، رنگ قرمز تأثیر مثبت و بسزایی بر اشتهای شما می گذارد. برخی رستوران ها، فضای داخلی خود را به رنگ روشن در می آورند، فلسفه اش هم این است که چنین محیط هایی برای مدت زمان کوتاهی برایتان دلنشین و مطبوع خواهد بود، اما طراحیشان به گونه ای ست که شما را ترغیب به ماندن نمی کند و این حس در شما به وجود می آید که  پس از مدت زمان کوتاهی می بایست آنجا را ترک کرده و جا را برای سایر مشتریان باز کنید تا در نهایت سود بیشتری عاید صاحب رستوران شود!

اگر می خواهید مشتریان را مجاب به ماندن کنید، در رستورانتان از رنگ سبز یا آبی استفاده نمایید. رنگ ها می توانند برداشت شما از دمای محیط، اندازه اتاق و ظاهر غذاها را دگرگون سازند. اما کارکنان و صاحب رستوران هم از تأثیر این رنگ ها مستثنی نیستند و باید به درک صحیحی از این نکته برسند که کار کردن در محیط های زرد رنگ، کارکنان را عصبی، بدخلق و ترشرو می کند. رنگ صورتی آرامش بخشاست، به همین خاطر دیوارهای برخی از زندان ها (البته این را خودم شخصاً تجربه نکرده ام)، بخش وسایل نقلیه موتوری و به امید خدا اداره های پست به رنگ صورتی هستند. برخی از تیم ها اتاق رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی در می آورند تا آرامش و سکون را به آنها هدیه کرده و آنها را از شر و شور بیش از حد بیندازند و از این امر به نفع خود بهره گیرند.
تا کنون به این فکر کرده اید که رنگ کراوات، اتومبیل یا دیوارهای اتاقتان چه رازهایی را در مورد شما فاش می کنند. رنگ ها تأثیر بسزایی بر احساسات و عواطف انسان ها می گذارند و می توانند ظاهر شما را دستخوش تغییراتی شگرف کنند، از این رو رنگ ها بسیار حائز اهمیت می باشند.
رنگ حقیقی خود را به رخ بکشید!
در ادامه به برخی از تأثیرات احساسی و عاطفی رنگ ها اشاره خواهیم داشت. از آنجایی که ما مردها ذاتاً توجه چندانی به رنگ ها نداریم، این لیست می تواند حسابی به کارمان آید.
اول از همه می فهمیم، لباس هایی که به تن کرده ایم، چه چیزهایی را در مورد شما فاش می سازد، البته به یک روش جنجالی و کماکان زیرپوستی.
دوماً، از شر غرولندهای خانم های زندگیتان که معتقدند شما احساسات خود را پنهان می دارید، رها می شوید، چرا که با کمک این لیست می توانید برای بروز احساسات خود، لباسی با یک رنگ خاص به تن کرده، یا برای اتومبیل، دیوارهای خانه یا حتی جلد صورتجلسه خود یک رنگ منحصر به فرد انتخاب کنید. پس حسابی کند و کاش کنید و یک حس متفاوت را برای خود برگزینید تا به شما بگوییم، چگونه با به کارگیری زیرکانه این رنگ ها احساسات خود را فریاد بزنید.

قرمز– نفوذ و تسلط، اقتدار، جلب توجه، انرژی، سلامتی، اراده و عزم راسخ، شور و علاقه، ثبات، هیجان و توانایی.
“آنقدر شیفته و مفتون رنگ قرمزم که دلم می خواهد همه چیز را به این رنگ در آورم.” الکساندر کالدر

صورتی– شادمانی و سرور، تندرستی، آرامش، دوستی و صمیمیت، مهربانی، وفاداری، ظرافت و زنانگی، آسایش خاطر

نارنجی– شادی، جرأت و شهامت، موفقیت، وجد و سرور، بی باکی، بی پروایی، ماجراجویی، رفاقت، شور و حرارت، غیر رسمی بودن، خوشایند، جنب و جوش، انرژی.
” نارنجی شادترین رنگ دنیاست.”فرانک سیناترا

قهوه ای – غیر رسمی بودن، اعتبار و اطمینان، نزدیکی و صمیمیت، آرامش و آسایش، ثبات و پایداری، خاکی بودن

زرد – تشویش و اضطراب، هشدار، خوش بینی، دلگرمی و اطمینان، هیجان و انگیزه، شور و اشتیاق، شوخ طبعی، سرخوشی، فصاحت، گویایی و رسایی، هوشمندی.
“رنگ زرد می تواند می تواند خدا را هم سر ذوق آورده و مجذوب کند.”وینسنت ونگوگ

سبز – آرامش بخش، مهربانی و شفقت، موفقیت و کامیابی، پرستیژ و کلاس، رشد و نمو، وفور و فراوانی، اسکناس و پول، سرزندگی، هارمونی، بازدهی و بهره وری.

سفید بی رنگ – انگیزه، فعالیت، پویایی و دینامیک

آبی فیروزه ای – نیروبخش، آرام و با حال، خیالپردازی، ابتکار و نوآوری، جوانی و شادابی

آبی – عشق و علاقه، احترام و ارادت، علم و دانش، نفوذ و اقتدار، اعتماد، جدیت، مسئولیت پذیری، صلح و آرامش، جایگاه اجتماعی، توجه و مراقبت، تندرستی، آسایش خاطر، شناخت و معرفت، شادی و سرور، آرامش، درستکاری و صداقت، وفاداری، کمال.

آبی کمرنگ – صلح و آرامش، خلوص و صمیمیت، مهربانی و خونگرمی.

نیلی – دانش، اقتدار، کمال

ارغوانی – معنویت، احساسات و شهوت، رویاپردازی، شاهانه، اقتدار، احترام، اکرام، تجمل گرایی.
” رنگ ارغوانی خود خدا را هم به ستوه می آورد. مگر می شود این رنگ تمامی نگاه ها را به سوی خود جلب نکند.”
آلیس والکر، به رنگ ارغوان
(سایمون و اسکوستر، ١٩٨٢)

 رنگ سال بنفش کمرنگ – رومانتیک و عاشقانه، خیالپردازی، فانتزی و رویایی.

سرخ – استبداد و ظلم، خیالپردازی، ابتکار و نوآوری.

طلایی – روشنایی، خرد و فرزانگی، کلاس و پرستیژ، گرانبها.

نقره ای – پرستیژ و کلاس، سرما، علم و دانش.

مشکی – زیبایی و برازندگی، اعتبار و نفوذ، وقار و متانت، کمال و شکوه، دلفریبی، پر رمز و راز.
” بیش از چهل سال است که باور دارم مشکی ملکه رنگ هاست.” پیر آگوست رنویر

خاکستری – خوش فکر، کلاس، راندمان و بازدهی، کمال و شکوه، اعتماد به نفس

سفید – پاکی و فضیلت، حاصلخیزی و باروری، خلوص و سادگی، شأن و منزلت، کامیابی.

تاریخچه ای در باب رنگ آبی

از زمان مصریان باستان تا کنون، رنگ آبی سمبل قدرت و اقتدار بوده است. در فاصله زمانی قرن یکم پیش از میلاد تا قرن پنجم میلادی، قبایل آلمانی برای تولید رنگ محبوب و دوست داشتنی آبی از گیاه نیل استفاده می کردند. رومیان این رنگ را نماد بربرها می دانستند.
در قرن های ١١ و ١٢ میلادی، متدهای نوینی برای تولید هرچه سریع تر رنگ آبی وارد بازار شد که تثبیت جایگاه این رنگ را در صنعت رنگ آمیزی، تشریفات خانوادگی و لباس نجیب زادگان در پی داشت. مارکوپولو در سفرنامه خود به دیدن رنگ آبی در بغداد اشاره می کند. در قرن های ١۵ و ١۶ میلادی، پروتستان های اصلاح طلب رنگ های روشن (علی الخصوص قرمز) را مظهر هواهای نفسانی و شهوت بر می شماردند. با گسترده تر شدن تجارت پای گیاه نیل به کشورهای اروپایی باز شد. نیل یکی از قدیمی ترین گیاهانیست که در صنعت رنگرزی مورد استفاده قرار می گیرد، منشأ اصلی این گیاه کشور چین و هندوستان است و برای تولید رنگ آبی به برگ های خمیری شده این گیاه نیاز است. در اوایل قرن نوزدهم کشور انگلستان به لطف مستعمره خود، کشور هندوستان، به برترین تولید کننده رنگ آبی بدل شد. نخستین بار در سال ١٨۶٠ از گیاه نیل برای رنگ کردن پارچه های کتان استفاده شد. به همین خاطر است که این پارچه ها را “جین آبی ” می خوانند. شیمیدان آلمانی، آدولف بایر، توانست به فرمول یک رنگ مصنوعی دست یابد که بعدها در سال ١٨۵۶، سر ویلیام پرکین یافته های او را کامل کرد و بهبود بخشید.

رنگ ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ رنگ های سرد، رنگ های گرم

رنگ های سرد (سبز، آبی، بنفش):

این رنگ ها با آب، آسمان و برگ درختان در ارتباط بوده، آرامش بخش، ساده و بی پیرایه و در عین حال محو می باشند. در مواقعی که می خواهید لاغر به نظر برسید یا قرار است به عنوان یک شاهد تحت حفظ به دادگاه منتقل شوید، این اطلاعات می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

رنگ های گرم و روشن (قرمز، نارنجی، زرد):

این رنگ ها با خورشید و آتش در ارتباط بوده و از نقطه نظر روانشناسی پیام آور گرما، انرژی و احساسات می باشند و از لحاظ ظاهری شما را بزرگ تر جلوه می دهند. با وجود رنگ های گرم به نظر صمیمی تر و درشت هیکل تر می رسید. حال می توانید بدون آن که مشقت های باشگاه رفتن را به جان بخرید، درشت هیکل و عضله ای به نظر آیید.

البته به هیچ وجه منظورمان این نیست که برای مهم ترین مصاحبه کاری خود کت و شلوار قرمز بپوشید! اطلاعات فوق را به کار بندید، اما اگر در این جدول نوشته مناسب ترین رنگ برای شما صورتی روشن است، لباس های غیر رسمی، لباس مهمانی و کراواتتان را به این رنگ انتخاب کنید تا تمام توجه ها را به سمت چهره خود معطوف سازید، اما تحت هیچ شرایطی در جلسه هیئت مدیره شرکتتان پیراهن صورتی جیغ نپوشید.از یک ترکیب رنگ منحصر به فرد استفاده کنید، رنگ هایی که زیبایی طبیعی چشم، مو و پوستتان را دو چندان می کنند. شاید مردم از شما بپرسند از پوشیدن لباس های رنگارنگ حس خوبی دارید یا نه، اگر یک پرستار خوش قیافه هستید، این ترفند بدون تردید به دردتان می خورد. اگر با پوشیدن یک پیرهن زرد به نظر بیمار و رنگ پریده می رسید، اگر قصد دارید امروز را به بهانه مریض بودن مرخصی بگیرید و برید کنار دریا جوجه بخورید با نوشابه، فردا که محل کارتان برگشتید یک پیراهن زرد بپوشید تا همه را متقاعد کنید که واقعاً بیمار بوده اید!

پیشنهاد میکنیم مقاله مناسب ترین رنگ لباس را هم مطالعه کنید .

جدول مخصوص ست کردن رنگ ها:

با آویختن این جدول به در کمد لباس هایتان می توانید راحت و بی دردسر رنگ لباس هایتان را با هم ست کنید. یک راهکار بی نظیر و معرکه و در عین حال آسان که در کسری از ثانیه به شما می گوید کدام رنگ ها با هم هارمونی دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *