تولیدی لباس مجلسی طیطه،چی بپوشم

اگر فردی باریک اندام هستید :

هیچ می‌دونستید هیکل شما حسابی مده و رو بورسه!

کت و شلوار:

شما هم می‌توانید کت های تک ردیف دکمه بپوشید هم دو ردیف دکمه.

کت تک (کوتاه):

اگر می‌خواهید درشت تر به نظر آیید باید سرشانه کتتان باید اندکی حجیم، یقه آن پهن تر و درزهای دوختش دوبل باشد. به راحتی آب خوردن می‌توانید کت و شلواری پیدا کنید که به تنتان اندازه یا کمی برایتان گشاد باشد. جیب های فلاپ دار و آنهایی که به صورت جداگانه بر روی کتتان دوخته شده، به زیباتر دیده شدن اندامتان کمک شایان ذکری می‌کند مگر آن که هم لاغر و باریک اندام باشید هم کوتاه قامت.

پارچه ها:

پارچه های سنگین (نظیر پارچه های پشمی، فاستونی و فلانل) به اندامتان حجم می‌دهد.

طرح ها و رنگ ها:

طرح ها بر عرض اندام شما می‌افزاید اما باید دور طرح هایی با راه راه های عمودی شوید. تفاوت فاحش میان رنگ کت اسپرت و شلوارتان خطی افقی در اندامتان ایجاد می‌کند لذا اگر لاغر اندام و بلند قامتید، می‌تواند ایده خوبی باشد و این تفاوت رنگ به نفعتان تمام شود. اما اگر لاغر و کوتاه قامتید، تفاوت رنگ میان لباس های بالاتنه و پایین تنه تان نباید چندان مشهود باشد. رنگ های روشن و گرم این توهم را در بیننده ایجاد می‌کند که به او نزدیک ترید و در نتیجه هیکلی تر به نظر می‌آیید. قرار نیست شما را وسوسه کنیم تا کت و شلوار نارنجی به تن کنید اما به هنگام پوشیدن لباس های اسپرت دستتان بازتر است و می‌توانید رنگ های بیشتری به کمد لباس هایتان تزریق کنید.

کراوات و پیراهن:

با وجود یقه های پهن صورت شما تپل تر به نظر می‌رسد. گره های کراوات عریض هم یک خط افقی در ظاهرتان پدید می‌آورد. یقه های استاندارد و نوک تیز به دردتان نمی‌خورد. برای گردن کشیده و بلند، یقه های نواری بسیار مناسب است. از جادوی رنگ های جیغ و طرح های درشت و جسورانه غفلت نکنید. راه راه های افقی کراوات و پیراهن برای اندام شما برازنده تر است و می‌بایست بی خیال راه راه های عمودی شوید. پیراهن های اسپرت می‌بایست کاملاً به تنتان اندازه شود (این مسئله در مورد سایر لباس هایتان هم صدق می‌کند)، لباس هایی که کمی بزرگ یا گشاد باشند، شما را لاغرتر از آنچه هستید، نشان می‌دهد.

شلوارها:

عرض پاچه شلوار شما به کوتاه یا بلند بودن قدتان بستگی دارد. اگر بلند قامتید، عرض پاچه تان باید از حالت استاندارد ( ۲/۱ ۱ اینچ) کمی بیشتر و ۴/۳ ۱ اینچ باشد. اما اگر قدتان کوتاه است، باید عرض پاچه تان ۴/۱ ۱ اینچ باشد.

کفش ها:

به سراغ کفش های باریک و ظریف نروید. بهتر است کفش های عریض و نسبتاً سنگین به پا کنید.

اکسسوری (زیورآلات مردانه):

پلیورهای یقه ۷ شما را درشت اندام تر نشان می‌دهد. با وجود کمربند می‌توانید خطوط عمودی را در هم شکنید.

عینک:

قاب پهن اطراف لنزها چهره شما را کوچک تر نشان می‌دهد، قاب های دارای خطوط افقی برای شما مناسب تر است. دسته عینکتان باید کوتاه یا متوسط باشد.

مو:

از آرایشگرتان بخواهید تا موی پس گردنتان را کوتاه نکند، در غیر این صورت شبیه زرافه می‌شوید! خط ریشتان را هم کمی کوتاه تر کنید.

کت تک بلند (پالتو):

کت های خوش دوخت با دو ردیف دکمه و آستین های مدل رگلان برای اندام های لاغر و بلند قد مناسب تر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *